DC OPEN Air 24 úspěšně za námi

06.06.2024

Základní i mateřské školy, florbalové akademie, rodiče i profi florbalisté, ti všichni našli své florbalové vyžití v rámci týdne plného florbalu - DC OPEN Air 24.

Slovíčko Air v názvu akce letos není úplně na místě, jelikož počasí většinu turnajů přesunulo pod střechu zimního stadionu. Na to však byli pořadatelé připraveni a na zimák připravili podmínky více než profesionální. Byl zde položen speciální florbalový povrch, na kterém se hrají utkání české nejvyšší florbalové soutěže.

[1/9] FLORBALOVÝ DĚČÍN

Povrch si pochvalovali účastníci hned první akce, "trojkového" turnaje dospělých - Florbalového Děčína. Do toho se letos přihlásilo 14 týmů. K vidění bylo spoustu skvělých individuálních, ale také týmových výkonů. Výkonnost rostla s každým zápasem a utkání ve vyřazovacích bojích měly opravdu grády. Nakonec se nejlepším týmem stal ten "Bez dechu". Tým složen i z hráčů extraligových klubů dosáhl na vítězství již podruhé a našlápnuto ke zlatému hattricku! Druhé skončily Sedmikrásky a bronzoví Dřeváci.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Radek Kužel, brankářem turnaje byl zvolen Michal Huk.

Fotografie z FLD ZDE

[2/9] STAR KIDS

O den později, v neděli 26.5., zimní stadion zaplnily děti z kategorií přípravkyelévů a mladších žáků - Star Kids. V každé ze zmíněných věkových kategorií soutěžilo 9 týmů. Tento turnaj byl speciální tím, že kategorie nesoutěžily jen sami za sebe, ale také za celý klub. Umístění totiž přidávalo body do soutěže o absolutního vítěze. Tím se stal letos celek z Ústí nad Labem, který o jeden jediný bod předčil domácí FBC DDM Děčín.

Smyslem tohoto turnaje je ukázat jak dobře pracují jednotlivé kluby s mládeží. Absolutním vítězem se může stát jen klub, jenž se umístí vysoko ve všech třech kategoriích. Za pět ročníků žádný klub nedokázal tento turnaj vyhrát více než jednou :)

Fotografie ze Star Kids ZDE

[3/9] TURNAJ 3.-5. TŘÍD

V pondělí konečně počasí dovolilo uspořádat turnaj venku. To štěstí, zasportovat si na čerstvém vzduchu, měli žáci a žačky 3.-5. tříd základních škol. Základek se, i z širokého okolí, na turnaj sjelo 10. Ve dvou skupinách po pěti se školy poměřily mezi sebou a z následných dramatických bojů v play-off vzešla tato trojice medailistů. Jednoznačným vítězem celého turnaje se stala ZŠ Březová, jenž si ve finále poradila i s florbalovým Vrchličákem.

Fotografie z turnaje 3.-5.tříd ZDE

[4/9] TURNAJ 6.-9.TŘÍD

Úterek patřil opět turnaji základních škol, tentokrát však 6.-9.třídám. Zde soutěžily chlapci a dívky zvlášť, fakticky tak proběhly dva turnaje souběžně.

Mezi dívkami se do finále probojovaly ZŠ Máchovo nám. a ZŠ Dr. M. Tyrše. Samotný zápas o zlato byl ozdobou celého turnaje, s radostným koncem pro holky z Máchovky

Mezi chlapci se po lítých bojích do finále dostaly ZŠ Dr. M. Tyrše a ZŠ z dalekých Neratovic. Tyto dva týmy se potkaly už ve skupině, kde se radovali Neratovičtí. Jak ale všichni víme, play-off je jiná soutěž, na finále se lépe připravili kluci z Vrchličáku a zlaté medaile tak putovali k zeleno-bílým.

Fotografie z turnaje 6.-9.tříd ZDE

[5/9] LVÍČKYJÁDA

Pátým turnajem v rámci DC OPEN Air 24 byla Lvíčkyjáda, též již tradiční akce pro mateřské školy. Školek tentokrát dorazilo 6. Každá odehrála 4 utkání formou 3na3 bez brankářů a na minibranky. Výsledky zde nehrály žádnou roli, cílem bylo užít si florbalové dopoledne. Jako odměnu za své snažení byla všem pamětní medaile, šampáňo a luxusní lvíčkovatý dort.

Fotografie z Lvíčkyjády ZDE

[6/9] TURNAJ FLORBALOVÝCH AKADEMIÍ

Náš klub provozuje pět florbalových akademií při děčínských základních školách. Ty se sjely na zimní stadion ve čtvrtek. Na 50 dětí se rozdělilo na 4 promíchané týmy a systémem každý s každým odehrály 3 utkání. Stejně jako u Lvíčkyjády nerozhodovalo žádné skóre a odměnu za florbalové výkony dostali všichni zúčastnění.

Fotografie z turnaje florbalových akademií ZDE

[7/9] UTKÁNÍ RODIČŮ

Utkání, na kterém se sejdou rodiče našich hráčů a hráček je již nedílnou součástí klubového kalendáře. To květnové se uskutečnilo v pátek 7.5.2024. Jako vždy se z přítomných utvořily dva týmy a šlo se hrát. Na zimním stadionu se lépe vedlo oranžovým, kteří v součtu i se závěrečnými nájezdy zvítězili 11:7.

Fotografie z utkání rodičů ZDE

[8/9] STAR YOUTHS DOROSTENCŮ

Svůj turnaj v harmonogramu DC OPEN 24 nalezli i dorostenci. Zúčastnilo se ho pět týmů a o prvenství celky bojovaly v jedné skupině formou utkání každý s každým. Všechny zápasy tak byly velice důležité, jelikož ztráta jednoho utkání mohla znamenat stopku v bojích o zlato. O tom se přesvědčili i děčínští florbalisté, kteří prohráli úvodní dvě utkání turnaje o gól. Z turnaje ale nakonec odcházeli s bronzovou medailí. Nejlépe si vedli dorostenci Teplic. Ti neprohráli ani jednou a zaslouženě brali první místo.

Fotografie z turnaje dorostenců ZDE

[9/9] STAR YOUTHS STARŠÍCH ŽÁKŮ

Posledním turnajem celého týdne plného florbalu byl turnaj starší žáků. Do něj se přihlásilo 6 celků. Po základních skupinách si v play-off vedli nejlépe strži Lovosic, kteří ale museli ve finále otáčet nepříznivý stav. To se jim podařilo a odvezli si domů zlaté medaile.